Plakat reklamujący wystawę fotograficzną w Czytelni Pod Sowami. Na szarym tle tekst Bezgłośnie wystawa fotograficzna Grupy Pasjonatów Fotografii TM. W centrum plakatu fragment konaru drzewa wystający z wody.

Bezgłośnie – wystawa fotograficzna

Miłośników fotografii (i nie tylko) zapraszamy na kolejną już wystawę Grupy Pasjonatów Fotografii TM do Czytelni Pod Sowami.

Bezgłośnie wystawa Grupy Pasjonatów Fotografii TM Elżbieta Gajowniczek, Ewa Getter-Lisowska, Hanna Pietrzak, Ewa Stefańska, Maciej Zarukiewicz, Elżbieta Zawadzka zapraszają Czytelnia Pod Sowami ul. gen. Józefa Zajączka 8, Warszawa, wystawę można oglądać w dniach 4.06-31.08.2024 (w godzinach pracy czytelni). Plakat reklamuący wystawę. Na plakacie grafika przedstawiająca fragment konaru drzewa wystającego z wody.

Grupa Pasjonatów Fotografii TM powstała w 2016 roku i w kolejnych latach prezentowała wystawy prac swoich sześciu członków. Tematami były: „Wisła”, „Nasza Warszawa”, „Światło i cień”, „Ukryte w odbiciu”, a po covidowej dwuletniej przerwie – „Żyj kolorowo” i „Bez tytułu”.

Nową odsłoną poszukiwań Grupy Pasjonatów Fotografii TM jest wystawa „Bezgłośnie”, która gromadzi fotografie z pozoru bardzo różne, ale nawiązujące do tej samej myśli.

Obraz mówi, chociaż milczy. Na osiemnastu prezentowanych fotogramach bezgłośnie wybrzmiewa zachwyt spokojem i pięknem przyrody, lęk czasu pandemii, groza skutków czarnobylskiej katastrofy oraz symbolicznie – los człowieka, czasem wchodzącego w kolizję z przyrodą, czasem uginającego się pod ciężarem zdarzeń, ale zawsze żądnego podążania śladem światła.

Wystawa będzie prezentowana do końca sierpnia 2024 w godzinach pracy Czytelni Pod Sowami.

Zapraszamy !

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

04 cze 2024 - 31 sie 2024
Ongoing...

Czas

Cały dzień

Etykiety

Wystawa
Czytelnia Pod Sowami

Lokalizacja

Czytelnia Pod Sowami
ul. Gen. Zajączka 8
Kategoria