BEZPIECZNY INTERNET – warsztaty Marcina Zagórowskiego

Na krześle ustawionym w dużej sali siedzi mężczyzna. Za jego plecami banner z literą "B". Po jego lewej stronie tablica, na której wyświatla się obraz. Na pierwszym planie wolne krzesła i ręka siedzącego na krześle człowieka, słuchającego mężczyzny pod oknem.

W dniach 9 i 16 października oraz 19 listopada gościliśmy w naszej Czytelni pod Sowami Pana Marcina Zagórowskiego, specjalizującego się m.in. w problematyce bezpieczeństwa w sieci. Warsztaty dotyczyły zagrożeń, które można napotkać w internecie.

Na początku Pan Marcin przedstawił historię internetu. Przybliżył temat sieci internetowej i jej rozwoju, aby ostrzec użytkowników i nauczyć właściwego zachowania w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Warsztaty przebiegały wyjątkowo sprawnie, zaś zgromadzeni goście mogli zadawać pytania, dzielić się swoimi doświadczeniami, a także uzyskiwać precyzyjne wskazówki, jak zachowywać się w obliczu coraz to nowych działań rozmaitych internetowych naciągaczy i oszustów.

Panu Marcinowi Zagórowskiemu serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wszelkie wskazówki!

Poniżej krótka fotorelacja.

Zdjęcie przedstawia czytelnię. Na pierwszym planie znajduje się rzutnik oraz stolik z ustawioną tabliczką z napisem "Budżet obywatelski". Obok stolika siedzi mężczyzna w niebieskiej koszuli prowadzący warsztaty. Za nim znajduje się biały baner z napisem "Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy". Na ekranie przedstawiono prezentację ze zdjęciem mężczyzny, nad którym jest napis "Historia Internetu" a w dole niewyraźny tekst z prezentacji.

Zdjęcie przedstawia czytelnię. Na pierwszym planie znajduje się rzutnik oraz stolik z ustawioną tabliczką z napisem "Budżet obywatelski". Obok stolika siedzi mężczyzna w niebieskiej koszuli prowadzący warsztaty. Za nim znajduje się biały baner z napisem "Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy". Na ekranie przedstawiono prezentację z napisem "Trojany. Obecnie taktyka cyberprzestępców polega na jednoczesnym atakowaniu tysiąca komputerów w przeprowadzonych na niewielką skalę, "niezauważalnych" operacjach. Lub na tworzeniu specjalnego kodu w celu przepuszczenia ataku na pojedynczy komputer lub niewielką ich liczbę".

Zdjęcie przedstawia czytelnię. Na pierwszym planie znajduje kobieta siedząca. Obok stolika siedzi mężczyzna prowadzący warsztaty. Za nim znajduje się biały baner z napisem "Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy". Na ekranie przedstawiono prezentację.

Zdjęcie przedstawia czytelnię. Na pierwszym planie znajduje się mężczyzna, rzutnik oraz stolik z ustawioną tabliczką z napisem "Budżet obywatelski". Obok stolika siedzi inny mężczyzna w niebieskiej koszuli prowadzący warsztaty. Za nim znajduje się biały baner z napisem "Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy". Na ekranie przedstawiono prezentację z napisem "Historia Internetu. Pan J.C.R. Licklider potrafił dostrzec możliwości komputerów w szerszej skali. Licklider oprócz tego, że że znał się na komputerach, był również psychologiem".

Zdjęcie przedstawia czytelnię. Na pierwszym planie znajduje się mężczyzna z laptopem. Na ekranie przedstawiono prezentację ze zdjęciem.

Zdjęcie przedstawia czytelnię. Na pierwszym planie znajdują się krzesła, rzutnik oraz stolik z ustawioną tabliczką z napisem "Budżet obywatelski". Obok stolika siedzi mężczyzna w niebieskiej koszuli prowadzący warsztaty. Za nim znajduje się biały baner z napisem "Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy". Na ekranie przedstawiono prezentację z napisem "Historia Internetu. Nasi też tam byli". Pozostały tekst na prezentacji jest niewyraźny.

Obrazek przedstawia napis: Budżet obywatelski. Sfinansowano ze środków Budżetu obywatelskiego 2024 w ramach programu Senior w Bibliotece.