MDKK Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

grafika wyróżniająca - przedstawia napis "Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki ... łączy nas czytanie".
Logo dyskusyjnego klubu książki
Czerwone logo instytutu książki

MDKK w Żoliborskiej Bibliotece

Z radością informujemy, że w naszej bibliotece rozpoczął swoją działalność Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki. MDKK to polski odpowiednik zainicjowanej w Wielkiej Brytanii akcji reading groups czyli bardzo popularnych grup czytelniczych.

Spotkanie inauguracyjne Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w październiku 2019 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XV przy ul. Broniewskiego 9a.

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zaprezentowali swoje ulubione książki, opowiedzieli o tym, jakimi są typami czytelniczymi, oraz jak ważna w ich życiu jest literatura.

Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu, są otwarte dla wszystkich, którzy chcą podzielić się z innymi swoimi odczuciami, przemyśleniami na temat przeczytanych książek i chcą czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.

Zasady uczestnictwa

Organizatorem Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki jest Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy działający pod Patronatem Instytutu Książki.

Opiekunem Klubu jest Marcin Gajdziński.

Spotkania w ramach MDKK będą się odbywać jeden raz w miesiącu w siedzibie Biblioteki Dla Dzieci i Młodzieży nr XV przy ul. Broniewskiego 9a.

Podstawowym zadaniem Klubu jest promowanie współczesnej literatury i kultury wśród młodzieży w dzielnicy Żoliborz.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Każdemu uczestnikowi MDKK odpowiednio wcześnie zostanie wypożyczony egzemplarz książki będącej przedmiotem dyskusji. Po spotkaniu klubowicz zobowiązany jest do oddania przeczytanej pozycji książkowej.

Uczestnikiem spotkań może być młodzież w wieku 12-16 lat.

Aktualności

grafika wyróżniająca - przedstawiająca rysunek książki i napis "Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki ...łączy nas czytanie".

“Metro 2033” – spotkanie MDKK

22 kwietnia 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy książkę Dmitrija Głuchowskiego pt. „Metro 2033”. Tematem naszej dyskusji był postapokaliptyczny świat...

MDKK nadchodzące wydarzenia