Legimi

Od stycznia 2020 roku umożliwiamy naszym czytelnikom korzystanie z platformy LEGIMI.

W dobie powszechnej informatyzacji i szerokiego dostępu do Internetu, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy uznała, że nie może przechodzić obojętnie wobec zmian na rynku czytelniczym. Wydawnictwa prześcigają się w staraniach, aby dotrzeć ze swoimi publikacjami do jak największej liczby odbiorców, poszerzając swoją ofertę o książki w formie elektronicznej. Tym samym Biblioteka Żoliborska, zauważając wzrost zainteresowania audiobookami i e-bookami, od stycznia 2020 roku, wzbogaciła swoją ofertę o dostęp do bazy publikacji elektronicznych LEGIMI, a co za tym idzie, za ich pośrednictwem starać się będziemy promować czytelnictwo wśród grona osób, dla których bardziej odpowiednia jest elektroniczna forma książki.
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz wychodzi zatem naprzeciw wszystkim miłośnikom książek, którzy odczuwają nieodpartą potrzebę lektury w każdym miejscu i czasie. Wszystkim aktywnym czytelnikom (wypożyczającym fizyczne zbiory) oferujemy kody Legimi czyli dostęp do bazy publikacji elektronicznych pełnej nowości wydawniczych. Kody wydawane są na miesiąc. Korzystanie z platformy z naszym kodem jest bezpłatne. Wystarczy założyć konto na Legimi, pobrać kod z Biblioteki a świat literatury stanie przed nami otworem.

Jak skorzystać z kodu?

UWAGA: ze względu na duże zainteresowanie usługą bezpłatnych kodów Legimi, informujemy iż weryfikujemy stan aktywowanych kodów. W przypadku braku aktywacji pobranego kodu, zastrzegamy sobie możliwość odmowy wydania kodu w kolejnym miesiącu.

Nowa pula kodów generuje się na początku każdego miesiąca i chociaż nie trzeba pobierać kodu od razu to ich liczba jest ograniczona i czasami kończą się bardzo szybko. Kody wydajemy od 1-ego danego miesiąca do momentu ich wyczerpania. Kody wydaje Czytelnia Naukowa nr XVI przy pl. Inwalidów 3.

Kody można odbierać osobiście lub drogą mailową, pisząc na adres czytelnia@bpzoliborz.pl. W wiadomości mailowej z prośbą o kod  podajemy w imię, nazwisko, numer karty bibliotecznej. Kody wydajemy według kolejności otrzymanych wiadomości meilowych. Nie wydajemy kodów przez telefon.

Po otrzymaniu kodu wchodzimy na stronę www.legimi.pl/mazowieckie, na której podajemy swój adres mailowy, nazwę użytkownika, hasło jakie mamy/chcemy mieć do aplikacji Legimi. Na podany przez nas adres mailowy otrzymamy link do aktywacji kodu, należy go kliknąć.

Po aktywacji kodu przechodzimy do naszej aplikacji Legimi na urządzeniu mobilnym lub pobieramy aplikację, logujemy się do niej adresem mailowym i hasłem, które podaliśmy podczas aktywacji kodu.

UWAGA: aby aktywacja kodu przebiegła pomyślnie nie może być aktywny żaden abonament Legimi powiązany z naszym adresem mailowym. Oznacza to, że nie możemy aktywować nowego kodu dopóki poprzedni nie wygasł (tyczy się to również abonamentów płatnych, przed aktywacją kodu muszą wygasnąć).

Od momentu aktywacji kodu cieszymy się lekturą przez miesiąc (czyli jak aktywujemy kod np 20 lipca to czytamy do 20 sierpnia).

Kod należy aktywować w miesiącu, w którym się go pobrało (kody otrzymane w lipcu muszą być aktywowane do końca lipca, inaczej wygasają).

Aby móc korzystać z Legimi w kolejnym miesiącu należy pobrać następny kod z biblioteki. Procedura aktywacji kolejnych kodów jest taka sama jak pierwszego. Możemy przy aktywacji kodu podać poprzednie dane (login, maila, hasło), nie tracimy wtedy dostępu do pozycji, które zaczęliśmy czytać w poprzednim miesiącu.