Plakat reklamujący wystawę plastyczną w Czytelni Pod Sowami tytuł W snach schowane podtytuł wystawa prac plastycznych i trochę fantastycznych w czystej technice akwarelowej. Autorka prac READERE kod do pobrania informacji o autorce. Grafika przedstawiająca fantastyczne stwory na tle w barwach i odcieniach: niebieskiej, fioletowej, bieli i beżu.

“W snach schowane” – wystawa prac plastycznych READERE [pseudonim]

„W snach schowane” – wystawa prac plastycznych i trochę fantastycznych w czystej technice akwarelowej w Czytelni Pod Sowami. Oto, co Autorka prac mówi na ich temat.

„Farba akwarelowa znana jest ze swojego “charakteru”. Płynie, gdzie i jak chce, mieszając kolory według swojego upodobania i zaskakując malującego “zwrotami akcji”. Podobnie jak i sen, w którym niezależnie od siebie widzimy często niemożliwe, fantastyczne scenariusze i stworzenia. Woda, główny składnik techniki akwarelowej, też potrafi narysować nie mniej fantastyczne obrazy, nie słuchając się pędzla, lecz wytyczając własną ścieżkę. Właśnie na takiej ścieżce staje każdy, kto wybiera akwarelę swoim medium. Nie brakuje na niej niespodzianek, dlatego ją też lubię i lubię z nią wspólnie tworzyć.”

Artystka w wieku 11 lat na wystawie polsko-białoruskiej zdobyła 2 stopień grafika kolorowego. Decyduje się jednak na inne studia, ale nie chce pozostawić malarstwa prostym hobby. Pasja nie pozwala się odstawić na drugi plan. Dlatego, już mieszkając w Polsce i wziąwszy sobie nick Readere, Artystka zaczyna znów rysować i rozwijać swoją ulubioną technikę akwarelową. Autorka prac ma nadzieję, że do Gości wystawy “W snach schowane” przemówi któryś z prezentowanych obrazów, przypominając coś, o czym zapomniał, być może kiedyś we śnie…

Zapraszamy w godzinach otwarcia Czytelni Pod Sowami. Wystawa będzie czynna do końca września 2023.

Plakat reklamujący wystawę plastyczną w Czytelni Pod Sowami tytuł W snach schowane podtytuł wystawa prac plastycznych i trochę fantastycznych w czystej technice akwarelowej. Autorka prac READERE kod do pobrania informacji o autorce. Grafika przedstawiająca fantastyczne stwory na tle w barwach i odcieniach: niebieskiej, fioletowej, bieli i beżu. na dole logotypy Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy oraz Instytucji Kultury miasta stołecnzego Warszawy.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

11 sie 2023 - 30 paź 2023
Expired!

Czas

Cały dzień

Etykiety

Wystawa
Czytelnia Pod Sowami

Lokalizacja

Czytelnia Pod Sowami
ul. Gen. Zajączka 8