Plakat informacyjny - zachęcający do udziału w seminarium "Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji".

Pracowania Rodziny

Zapraszamy rodziców na nieodpłatne seminarium pt. “Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji”.

Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki  sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczało naszej wspierającej obecności.  Zajrzymy także głębiej, by zobaczyć jakie potrzeby mogą kryć się pod emocjami i uczuciami. Zrozumienie świata wewnętrznych przeżyć dziecka, pozwala rodzicowi lepiej rozumieć własne dziecko i odpowiednio je wspierać. Wyrażanie emocji uczy świadomego wyrażania siebie.

Podczas wykładu i warsztatu poruszymy zagadnienia:
– Jak zrozumieć emocje dziecka ?
– Czy rozmawiać z dzieckiem o trudnych przeżyciach?
– Jak wspierać dzieci w radzeniu sobie z emocjami?
– Czym jest samoregulacja emocji?
– Rodzice jako partnerzy w procesie samoregulacji.
– Emocje dziecka i emocje rodzica.

Warsztat dla rodziców, którzy mają dzieci do 6 lat.

Warsztat poprowadzi:
Anna Olczyk Grabowska – trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, pedagożka, animatorka kultury, społeczniczka, mama dwójki dzieci.

Seminarium zorganizowane jest we współpracy z Fundacją Przystanek Twórczość – Pracowania Rodziny. Zapraszamy 18 września godzina 18.00, do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr XV przy ul. Broniewskiego 9a.

Obowiązują ZAPISY pod numerem telefonu 22 633-90-80

Seminarium finansowane jest ze środków finansowych m.st. Warszawy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 r.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

18 wrz. 2020
Expired!

Czas

18:00 - 19:30

Etykiety

Warsztaty edukacyjne,
Wykład
Wypożyczalnia nr 138

Lokalizacja

Wypożyczalnia nr 138
ul. Broniewskiego 9a
Kategoria