Obrazek wyróżniający. Zdjęcie parku Pole Mokotowskie, w tle budynki centrum Warszawy. Na zdjęciu tekst: Lepsze miasto - lepsze życie. Obok zdjęcia tekst : profesor Anna Pawlikowska-Piechotka wykładowczyni Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie  oraz architekt Maciej Piechotka z Eco Class Architekci Warszawa zapraszają na wykład „Parki i tereny zielone jako inkluzywne tereny rekreacji i odpoczynku w mieście”.

Parki i tereny zielone jako inkluzywne tereny rekreacji i odpoczynku w mieście

Prelekcja
profesor Anny Pawlikowskiej-Piechotki wykładowczyni Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie
 oraz

architekta Macieja Piechotki z Eco Classic Architekci Warszawa: 

 

Parki i tereny zielone jako inkluzywne tereny rekreacji i odpoczynku w mieście”

 

W miastach mieszka obecnie ponad połowa ludzkości,  niezmiernie ważne jest by przestrzeń miejska była dobrze zaprojektowana. Niezbędnym elementem tkanki miejskiej są tereny zielone. Wpisują się one w koncepcję zdrowego miasta – umożliwiają codzienny aktywny wypoczynek, wpływają na jakość życia i stan zdrowia mieszkańców, stan środowiska miasta i jego bioróżnorodność, pełnią rolę filtrów w oczyszczających miejskie powietrze.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych architekturą miejską, urbanistyką, zagospodarowaniem przestrzennym osiedli, dzielnic, czy najbliższej okolicy; zdrowym stylem życia oraz rekreacją w mieście.

Prof. Anna Pawlikowska-Piechotka, jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.  Wykłada w Polsce i na uczelniach za granicą (Czechy, Hiszpania, Nigeria, Portugalia, Wielka Brytania). Obecnie jest zatrudniona jako profesor nadzwyczajny w Instytucie Turystyki i Rekreacji na AWF w Warszawie oraz na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Tagi:

Data

23 lis 2023
Expired!

Czas

17:00 - 18:30

Etykiety

Wykład
Wypożyczalnia nr 13

Lokalizacja

Wypożyczalnia nr 13
ul. Śmiała 24
Kategoria

Organizator

Wypożyczalnia nr 13
Telefon
22 839 04 20
Email
wyp13@bpzoliborz.pl
Strona WWW
http://bpzoliborz.pl/bpzoliborz/index.php/wypozyczalnia-nr-13/