obrazek wyróżniający do prelekcji o etruskach z napisami: cykl prelekcji o sztuce i historii, etruskowie tajemniczy lud italii oraz ozdobna ramka i ozdobnik graficzny

Etruskowie – cykl o sztuce i historii

grafika jako baner promująca cykl prelekcji o sztuce i historii z ozdobną ramką i napisami: cykl prelekcji o sztuce i historii
Zapraszamy miłośników sztuki, pasjonatów historii oraz osoby ciekawe świata do Wypożyczalni nr 16 na cykl prelekcji o sztuce i historii, który prowadzi była edukatorka z Zamku Królewskiego w Warszawie, Pani Magdalena Tworzowska.
Prelekcje przeznaczone są dla seniorów i prowadzone na wzór Uniwersytetu III Wieku.

Czwarte spotkanie:
10 kwietnia 2024 r. (środa) o godz. 17.00
Wypożyczalni nr 16 przy ul. Słowackiego 19a.

Temat: Etruskowie – Tajemniczy Lud Italii.

 

grafika promująca prelekcję o etruskach z wycietą sylwetką flecisty ze starożytnego fresku z muzykantami w grobie lampartów, Nekropola Monterozzi, Tarquinia, ok. 500 p.n.e. oraz ilustracją winorośli i budynku antycznego i napisami: etruskowie tajemniczy lud italii, Etruskowie. Stworzyli pierwszą cywilizację miejską na terenie Italii, mieli bogate życie duchowe oraz rozwiniętą kulturę. Z czasem zupełnie zniknęli w żywiole rzymskim. Kim byli Etruskowie? Co po sobie zostawili?

 

Choć Etruskowie pozostawili po sobie wiele zabytków, a archeolodzy co jakiś czas wciąż natrafiają na pamiątki z czasów, w których Etruskowie żyli w Italii, to dzieje tego ludu wciąż pozostają okryte mgłą. O pochodzeniu Etrusków dyskutujemy zresztą nie tylko współcześnie. Spór o to, kim Etruskowie byli toczono już… w starożytnym Rzymie. Zapraszamy na prelekcję, podczas której rozwikłamy tajemnicze dzieje tego ludu!

 

Zapraszamy do zgłaszania własnych propozycji tematów dotyczących:
  • szeroko pojętej kultury, sztuki, architektury Włoch i ich wpływu na kulturę Polski,
  • dynastii królów polskich,
  • czasów Stanisławowskich.
Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

10 kw. 2024
Expired!

Czas

17:00 - 18:30

Etykiety

Wykład
Wypożyczalnia nr 16

Lokalizacja

Wypożyczalnia nr 16
ul. Słowackiego 19a

Organizator

Wypożyczalnia nr 16
Telefon
22 833 21 83
Email
wyp16@bpzoliborz.pl
Strona WWW
http://bpzoliborz.pl/bpzoliborz/index.php/wypozyczalnia-nr-16/