grafika przedstawiająca zdjęcie filmu POIROT: BOŻE NARODZENIE HERKULESA POIROTA a na nim napisy: morderstwo w boże narodzenie, agatha christie, reż. Edward Bennett (serial Poirot), logo dkkif z napisem dkkif oraz na dole powtarzający się kilka razy napis dyskusyjny klub książki i filmu

DKKiF – Morderstwo w Boże Narodzenie

Będziemy rozmawiać o powieści „Morderstwo w Boże Narodzenie” Agathy Christie i ekranizacji z serialu Poirot w reżyserii Edwarda Bennetta z rolą Davida Sucheta z 1994 roku (S06E01 – POIROT: BOŻE NARODZENIE HERKULESA POIROTA).

Przypominamy, że w czasie spotkania (od 18) wypożyczalnia dla czytelników jest zamknięta.

Spotkanie dla zamkniętej grupy. Pytanie o uczestnictwo prosimy kierować pod adres mailowy: dkkifwyp16@gmail.com

 

Morderstwo w Boże Narodzenie – Agatha Christie

Zbliża się Boże Narodzenie. Senior rodu Simeon Lee do swej rezydencji zaprasza najbliższych krewnych. Spotkanie jest nietypowe i ma niezbyt rodzinny charakter. Na dodatek wśród zebranych pojawia się uchodzący za czarną owcę syn oraz wnuczka, którą rodzina widzi po raz pierwszy. W ponurej atmosferze podsycanej pragnieniem odziedziczenia jak największego spadku zebrani dowiadują się o zabójstwie złośliwego milionera. Do akcji wkracza niezastąpiony Herkules Poirot. Przed detektywem trudna zagadka – okazuje się bowiem, że z sypialni Simeona zniknęły diamenty, nie wszyscy goście ujawnili prawdziwą tożsamość, a zamordowany miał niejednego wroga…

“Boże Narodzenie Herkulesa Poirot” to odcinek otwierający szóstą serię. Reżyserem jest Edward Bennett, członek jury na festiwalu w Berlinie w 1984 roku.

 

Źródło: lubimyczytac.pl

 

Zdjęcie: zdjęcie z filmu POIROT: BOŻE NARODZENIE HERKULESA POIROTA, Copyright is believed to belong to the distributor of the film, LWT Productions or the publisher of the film.

Logo DKKiF: Book by Komkrit Noenpoempisut from the Noun Project

 

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

06 gru 2023
Expired!

Czas

18:00 - 20:00
Wypożyczalnia nr 16

Lokalizacja

Wypożyczalnia nr 16
ul. Słowackiego 19a
Kategoria

Organizator

Wypożyczalnia nr 16
Telefon
22 833 21 83
Email
wyp16@bpzoliborz.pl
Strona WWW
http://bpzoliborz.pl/bpzoliborz/index.php/wypozyczalnia-nr-16/