“Cały ten błękit” – spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki (grupa starsza 16+)

grafika wyróżniająca przedstawiająca logo Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz okładkę książki "Cały ten błękit" Melissy Da Costy

29 października spotkaliśmy się w Wypożyczalni nr 16 przy ul. Słowackiego 19A na kolejnym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawialiśmy o poruszającej i pełnej emocji powieści „Cały ten błękit” Mélissy Da Costy.

Najwięcej dyskusji wzbudziła postać Émila. Klubowicze zastanawiali się, czy jego decyzje były odważne czy egoistyczne. Rozmawialiśmy też o roli Joanne w historii i o tym, jak wygląda relacja, która daje wolność, a nie ogranicza.

Nie zabrakło również rozmów o naturze jako ważnym tle wydarzeń i o tym, jak piękno przestrzeni wpływa na człowieka. Zastanawialiśmy się wspólnie, co oznacza dla nas tytułowy „błękit” — dla jednych symbol nadziei, dla innych wolności, a dla niektórych… po prostu życia.

Spotkanie było pełne osobistych przemyśleń. Dziękujemy wszystkim za obecność i otwartość! Już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie naszego klubu książki.

grafika wyróżniająca przedstawiająca uczestników spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki które odbyło się 29 października 2025 r.