„Jak się starzeć bez godności” Magdalena Grzebałkowska, Ewa Winnicka – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Okładka książki "Jak się starzeć bez godności" autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej i Ewy Winnickiej oraz logo Dyskusyjnego Klubu Książki

18 kwietnia 2024 r. odbyło się Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki biblioteki przy ul. Śmiałej, na którym rozmawialiśmy o książce „Jak się starzeć bez godności” autorstwa dwóch polskich reportażystek: Magdaleny Grzebałkowskiej oraz Ewy Winnickiej.

„O starzeniu się bez owijania w bawełnę, z humorem i dystansem.
Długo wydawało im się, że wciąż się świetnie zapowiadają, a prawdziwe życie jeszcze jest przed nimi. Sukcesy, super szczęście, te rzeczy. Teraz okazuje się, że zanim rozwinęły skrzydła, czas je zwinąć. Jak z tym żyć? Jak się starzeć? Z godnością czy może jednak bez?
Odpowiedzi na tak poważne pytania, że można osiwieć, szukają w swoim antyporadniku dwie doskonałe i wielce przy tym dowcipne reporterki – Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka, twórczynie podcastu „Jak się starzec bez godności”.
(Powyższy opis pochodzi od wydawcy)

Magdalena Grzebałkowska – jedna z najlepszych polskich autorek reportażu. Wielokrotnie nagradzana autorka bestsellerowych książek: “Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, “Beksińscy. Portret podwójny”, “1945. Wojna i pokój”, “Komeda. Osobiste życie jazzu” oraz “Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”.

Ewa Winnicka – dziennikarka i reporterka. Jest autorką książek “Londyńczycy”, “Angole”, “Nowy Jork zbuntowany”, “Milionerka”, “Był sobie chłopczyk” oraz “Greenpoint”. Jej teksty można znaleźć w tygodniku „Polityka” i „Dużym Formacie”, cotygodniowym dodatku do “Gazety Wyborczej”. Publikowała także w „Tygodniku Powszechnym” i włoskim „Internazionale”. Za teksty o tematyce społecznej została dwukrotnie uhonorowana nagrodą Grand Press.