Życzenia Świąteczne

kartka z życzeniami na Boże Narodzenie i Nowy Rok, dzeworyt Tadeusza Cieślewskiego z 1938 roku z wizerunkiem warszawskiej kolumny Zygmunta oraz napisem Wesołych Świąt i cytatem Leopolda Staffa: Świe­ci­ła gwiaz­da na nie­bie, srebr­na i sta­ro­świec­ka, Świe­ci­ła wi­gi­lij­nie, każ­dy zna ją od dziec­ka.

Drodzy Czytelnicy!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2024 Roku składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności! Niech te Święta będą zaczytane,
a Nowy Rok był pełen sukcesów, wspaniałych chwil i upłynął pod znakiem wielu przeczytanych
i wypożyczonych u nas książek!

kartka z życzeniami na Boże Narodzenie i Nowy Rok, z lewej strony tekst życzeń: Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim  ślą życzenia.  Przy tej pięknej sposobności, my życzymy Wam radości, aby wszystkim się darzyło, z roku na rok lepiej było; życzą DYREKTOR wraz z PRACOWNIKAMI biblioteki publicznej w dzielnicy żoliborz m. st. warszawy a z prawej dzewroyt Tadeusza Cieślewskiego z 1938 roku z wizerunkiem warszawskiej kolumny Zygmunta oraz napisem Wesołych Świąt i cytatem Leopolda Staffa:  Świe­ci­ła gwiaz­da na nie­bie, srebr­na i sta­ro­świec­ka, Świe­ci­ła wi­gi­lij­nie, każ­dy zna ją od dziec­ka.