Parki i tereny zielone jako inkluzywne tereny rekreacji i odpoczynku w mieście

Obrazek wyróżniający. Zdjęcie parku Pole Mokotowskie, w tle budynki centrum Warszawy. Na zdjęciu tekst: Lepsze miasto - lepsze życie. Obok zdjęcia tekst : profesor Anna Pawlikowska-Piechotka wykładowczyni Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie  oraz architekt Maciej Piechotka z Eco Class Architekci Warszawa zapraszają na wykład „Parki i tereny zielone jako inkluzywne tereny rekreacji i odpoczynku w mieście”.

Biblioteka przy ul. Śmiałej 24 zaprasza na prelekcję profesor Anny Pawlikowskiej-Piechotki wykładowczyni Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie  oraz architekta Macieja Piechotki z Eco Classic Architekci Warszawa:

Parki i tereny zielone jako inkluzywne tereny rekreacji i odpoczynku w mieście

W miastach mieszka obecnie ponad połowa ludzkości,  niezmiernie ważne jest by przestrzeń miejska była dobrze zaprojektowana. Niezbędnym elementem tkanki miejskiej są tereny zielone. Wpisują się one w koncepcję zdrowego miasta.  Umożliwiają codzienny  aktywny wypoczynek, wpływają na jakość życia i stan zdrowia mieszkańców, stan środowiska miasta i jego bioróżnorodność, pełnią rolę filtrów w oczyszczających miejskie powietrze.

Na wykład zapraszamy wszystkich zainteresowanych architekturą miejską, urbanistyką, zagospodarowaniem przestrzennym osiedli, dzielnic, czy najbliższej okolicy; zdrowym stylem życia oraz rekreacją w mieście.

Biblioteka przy ul. Śmiałej 24
23.11.2023 r. (czwartek) godz. 17:00 

Prof. Anna Pawlikowska-Piechotka, jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Wykłada w Polsce i na uczelniach za granicą (Czechy, Hiszpania, Nigeria, Portugalia, Wielka Brytania). Obecnie jest zatrudniona jako profesor nadzwyczajny w Instytucie Turystyki i Rekreacji na AWF w Warszawie oraz na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.