Spotkanie autorskie dla dzieci z Przemysławem Wechterowiczem

9 maja w Bibliotece przy ul. Śmiałej 24 oraz Bibliotece przy ul. Mickiewicza 65 gościliśmy w ramach Tygodnia Bibliotek Pana Przemysława Wechterowicza, znanego i lubianego autora książek dla dzieci.

Przemysław Wechterowicz jest autorem wielu książek m.in. „Proszę mnie przytulić”, „Być jak tygrys”, „Uśmiech dla żabki”, “Wanda szuka miłości”, “Na zawsze przyjaciele”. Jego książki tłumaczone są na wiele języków obcych. Autor był dwukrotnie wyróżniony w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, a także dwukrotnie nominowany do nagrody literackiej polskiej sekcji IBBY. Na spotkanie zaprosiliśmy uczniów z żoliborskich szkół podstawowych.W trakcie spotkania pisarz opowiadał jak wygląda typowy dzień pisarza wychowującego własne dzieci, przybliżył bohaterów swoich książek, zadawał zagadki i prowadził błyskotliwy dialog z dziećmi. Było dużo śmiechu i zabawy a dzięki nietuzinkowemu poczuciu humoru zdobył sympatię wszystkich uczestników spotkania. To wydarzenie dzieci z pewnością zapamiętają na dłużej, a książki autora będą czytane z ogromną przyjemnością. Na zakończenie spotkania dzieci mogły zdobyć autograf pisarza.

Serdecznie dziękujemy Panu Przemysławowi za niezwykłe spotkanie, a uczestnikom za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery. Zapraszamy do wypożyczenia książek w naszej bibliotece.

Spotkanie zostało sfinansowane przez Instytut Książki z NPRCz w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Plakat zapraszający na spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem autorem książek dla dzieci.