Malwina Chojnacka – spotkanie autorskie

grafika wyróżniająca do spotkania autorskiego z malwiną chojnacką, widoczne napisy: spotkanie autorskie z malwiną chojnacką, casandra

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Malwiną Chojnacką, pisarką, scenarzystką i dramatopisarką. Spotkanie odbędzie się w piątek 3 marca o godzinie 18.00 w Wypożyczalni nr 16 przy ul. Słowackiego 19A. Poprowadzi je dziennikarz i redaktor portalu W tonacji kultury – Kamil Dzikowski. Zapraszamy na chwilę rozmowy, po książki i podpisy!

grafika wyróżniająca do spotkania autorskiego z Malwiną Chojnacką przedstawiająca portret autorki, okładkę książki Casandra oraz tekst: Malwina Chojnacka, Autorka serii „Karma” oraz powieści „Syndrom starszej siostry” i „Demeter”, a także kryminału „Casandra”, którego akcja dzieje się głównie na Żoliborzu.

Casandra” to najnowszy kryminał pisarki, który swoją premierę miał 22 lutego.

Gdy nastoletnie uczennice opalają się nago, kusząc młodych rybaków, nie wiedzą, że czeka je brutalna kara. Ktoś z mieszkańców nadmorskiej miejscowości chce walczyć ze złem niszczącym ich dusze, tworząc religijną wspólnotę. Ceremonie na wydmach zmieniają się w obrzędy pełne seksualnej i fizycznej przemocy.

W upalną czerwcową noc dochodzi do tragedii. Trzydzieści lat później w bloku na warszawskich Bielanach policja znajduje zwłoki emerytowanego doktora psychiatrii. Opiekująca się nim sąsiadka znika. Okazuje się, że wspólnota religijna wciąż działa… Jest jak pajęczyna oplatająca ludzi, którzy kiedykolwiek się z nią zetknęli. Co łączy ekscentryczną poetkę Igę Bernard, pełną kompleksów nauczycielkę Ksenię Dembską i właściciela firmy Maksa Hoffmana? Co się działo w liceum w nadmorskim Janiszewie? Dlaczego szkołę nagle zamknięto, podobnie jak szpital psychiatryczny znajdujący się tuż obok? Czy ktoś nadal organizuje czerwcowe ceremonie?

Senna miejscowość. Okrutne obrzędy na wydmach. Sekta, której ofiary chcą mówić i… płacą za to najwyższą cenę.

opis książki pochodzi od wydawcy

Serdecznie zapraszamy!

W czasie spotkania (od godziny 17.30) wypożyczalnia jest zamknięta dla czytelników.