Książka na telefon

obrazek informujący o usłudze książka na telefon

Drodzy Czytelnicy, przypominamy, że w naszej bibliotece działa usługa książka na telefon. Jest ona skierowana do osób starszych, chorych lub o ograniczonych możliwościach poruszania się, które nie mogą samodzielnie dotrzeć do biblioteki. Takie osoby mogą zadzwonić do wybranej placówki, z której chcą wypożyczyć książki i prosić o ich dostarczenie do domu. Takie książki zostaną również odebrane przez bibliotekarza w celu ich zwrócenia.
Usługa Książka na telefon obejmuje książki tradycyjne, audiobooki, literaturę obcojęzyczną, literaturę popularnonaukową oraz filmy, a także dotyczy wszystkich placówek żoliborskich: Wypożyczalni, Bibliotek dla Dzieci oraz Czytelni Naukowej. Książki dostarczamy i odbieramy z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Warunki skorzystania z usługi Książka na telefon:

  • trzeba być naszym czytelnikiem (posiadać wyrobioną kartę)
  • usługa działa tylko w obrębie dzielnicy Żoliborz
  • termin wypożyczeń poszczególnych materiałów bibliotecznych jest zgodny z regulaminem wypożyczeń
  • literatura popularnonaukowa z Czytelni Naukowej jest wypożyczana zgodnie z dostępnością zaznaczoną w katalogu przy każdej pozycji. (więcej o dostępności materiałów bibliotecznych można przeczytać w zakładce ABC Czytelnika – Jak sprawdzić czy wybrana pozycja jest dostępna?)
  • Bibliotekarz dostarczy książki możliwie najszybciej jak będzie mógł, ale jest to uzależnione od zasobów personalnych w danym momencie, może się zdarzyć, że na zamówione pozycje trzeba będzie poczekać nawet do kilku dni. Konkretne terminy dostarczenia i odebrania książek są zawsze ustalane indywidualnie.