Miejsce Aktywności Lokalnej przy Czytelni Pod Sowami

Miejsce Aktywności Lokalnej w Żoliborskiej Bibliotece

Miło nam poinformować Państwa, że od maja 2018 roku w Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy rozpoczął działalność MAL, czyli Miejsce Aktywności Lokalnej. Mieści się ono przy Czytelni Pod Sowami przy ul. Gen Zajączka 8. Miejsce to ma za zadanie wspierać lokalne pomysły, inicjatywy oraz działania kulturalne i społeczne mieszkańców Żoliborza.

Oprócz typowej działalności, jaką jest wypożyczanie książek, oprócz misji edukacji i rozpowszechniania kultury, nasza Biblioteka podjęła kolejne wyzwanie – wcielenie w życie idei otwartości na społeczność lokalną, sprzyjającą realizowaniu pomysłów, tworzeniu sąsiedzkich relacji oraz produktywnemu spędzaniu czasu wolnego przez okolicznych mieszkańców.

W Wasze ręce, Drodzy Sąsiedzi, w Czytelni Pod Sowami oddaliśmy przestrzeń i sprzęt potrzebne do działań: dyskusji, warsztatów, wykładów, szkoleń, zajęć rękodzielniczych, prób chórów, teatrzyków etc. Koordynator związany z danym miejscem jest otwarty na Państwa propozycje i potrzeby związane z organizacją wydarzeń. Program i charakter udostępnianego MAL-u będzie tworzony razem z Państwem na bieżąco.

MAL w Bibliotece jest miejscem otwartym na działalność społeczną i informacyjną, jest przy tym neutralny światopoglądowo i ideologicznie. Nie współorganizuje działań komercyjnych, politycznych, religijnych, wykluczających społecznie lub ekonomicznie.

Aktualności MAL-u

Na pierwszym planie prowadzący kafejkę językową. W głębi uczestniczka zajęć. Obydwoje mają zasłonięte maseczkami twarze.

Język angielski w MALu

Już 9 października ponownie spotkamy się z Panem Waldemarem w Kafejce Językowej Pod Sowami. W ramach zajęć pod hasłem „klinika języka” przypomnimy sobie struktury języka...

Obserwuj nas

Facebook
YouTube
Instagram

Nadchodzące wydarzenia w MALu

Biblioteka online