Warsztaty artystyczne

Przygoda z warsztatami

Od kilku lat Biblioteka na Żoliborzu proponuje swoim czytelnikom oraz mieszkańcom dzielnicy nową formę wspólnego spędzania czasu jaką są warsztaty artystyczne.

Naszą przygodę z tą formą działalności rozpoczęliśmy projektem „Rodzinne Warsztaty Artystyczne” realizowanym w ramach programu „Herosi Przedsiębiorczości 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100 lecie niepodległości” w 2018 r. Proponowane przez nas zajęcia od razu zaczęły się cieszyć ogromną popularnością, przyciągając do Biblioteki rzesze dzieci, dorosłych oraz seniorów, początkowo zaskoczonych, że odbywają się one w bibliotece, a później bardzo zadowolonych i chętnie wracających.

Warsztaty rękodzielnicze nie tylko dostarczają rozrywki i są ciekawą formą spędzenia czasu, ale również ukazują Bibliotekę jako miejsce otwarte na nowe doświadczenia i działania. Biblioteka to już nie tylko miejsce gdzie po cichutku wypożyczamy książki ale centrum kulturalne aktywnej społeczności lokalnej, do którego serdecznie ZAPRASZAMY!

Warsztaty artystyczne - co nam dają?

Wzrost zainteresowania proponowanymi przez nas zajęciami jest związany ze wzrostem świadomości ogromnych korzyści jakie one dają. Udział w warsztatach artystycznych korzystnie wpływa na wiele aspektów osobowości, rozwija twórczość, indywidualność, wpływa na spostrzegawczość i rozwój zdolności manualnych (poprawia motorykę małą), wzbogaca osobowość, pozwala wyrażać własne myśli i uczucia mając ogromny wpływ na odczuwane emocje, dzięki czemu prościej zapanować nad stresem czy gniewem. Warsztaty artystyczne to nie tylko zajęcia dla dzieci, przynoszą tak samo dużo korzyści osobom dorosłym lub niepełnosprawnym, stając się formą terapii (arteterapia).

Przykładowe warsztaty zrealizowane w naszych Bibliotekach

Zbliżające się warsztaty artystyczne

Nie odnaleziono wydarzeń!